Trudności z nauką języka obcego

www.12blot.pl

Oczywistym jest to, że każdy język jest inny i dzięki temu niepowtarzalny. Istnieją jednak takie języki, które w wielu miejscach są do siebie podobne. Dobrym miejscem na łatwe przyswojenie sobie nowego języka jest szkoła niemieckiego warszawa  Dobrym przykładem jest tutaj grupa języków słowiańskich.

Jeśli biegle władamy jednym z nich, to łatwiej będzie nam się nauczyć kolejnego, niż chociażby opanować francuski, nie mówiąc już o chińskim czy japońskim. Nawet jeśli uda nam się perfekcyjnie opanować teorię danego języka, to nie znaczy, że będziemy nim dobrze władali. Język trzeba w pewien sposób poczuć, co jest zdecydowanie łatwiejsze, jeśli dobrze znamy podobne do niego języki.

Jeśli chodzi o słowo mówione, to warto tutaj przytoczyć pewną ciekawostkę. Ogólnie rzecz biorąc, opanowanie właściwego akcentu nie jest łatwe. Czasami przychodzi nam to nieco łatwiej, a czasami przez długie lata ponosimy na tej niwie porażki.

Warto mieć świadomość tego, że w niektórych przypadkach ludzie nie posiadają odpowiednio wykształconego aparatu mowy, żeby wydawać określone dźwięki prawidłowo. Przeszkodę stanowi tutaj więc nie nasz umysł, ale fizjologia. Jakich języków powinniśmy się uczyć? Oczywiście, nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie.

Ogólnie rzecz biorąc, zgłębiajmy tajniki tych, które nam się podobają i które mogą się nam bardziej przydać (na przykład w pracy). Nauka jednej mowy przyjdzie nam łatwiej, a innej trudniej, ale nie oznacza to wcale, że powinniśmy się zniechęcać. Kiedy w zgłębianie wiedzy włożymy więcej pracy, to też na końcu będziemy mieli większą satysfakcję.

Back To Top