Przez żołądek do serca

W każdym powiedzeniu jest trochę prawdy. Nie bez powodu mówi się przecież, że do serca mężczyzny najlepiej trafić przez żołądek.

Z równym powodzeniem, można to porzekadło zastosować również w drugą stronę. Poniżej zamieszczono kilka porad „od kuchni”, dotyczących przygotowania idealnego posiłku na wieczór we dwoje.

Myśląc o romantycznym posiłku, dobrym pomysłem jest przygotowanie kolacji i deseru. Powinny być one przede wszystkim lekkostrawne, a także estetyczne.

Dobrą propozycją wykwintnej, a jednocześnie łatwej do przygotowania kolacji, mogą być szaszłyki, zawierające smaczne, zdrowe i kolorowe warzywa, a także kawałki pieczonego kurczaka. Na deser odpowiednie będą lody waniliowe, podawane z gorącym sosem malinowym (latem nie będzie problemu z zakupem świeżych owoców, zaś zimą można polegać na mrożonkach).

Warto pamiętać o przyprawach, powszechnie uważanych za skuteczne afrodyzjaki. Do kolacji idealnie pasuje imbir, chilli, gałka muszkatołowa, czy kapary.

Deser zaś zaleca się zwieńczyć cynamonową posypką, która przy okazji zwiększy walory wizualne smakołyku. Całość należy koniecznie dopełnić dobrym winem, którego rodzaj powinno się odpowiednio dobrać, tak by pasowało do posiłku.

I tak, do lekkich potraw, zawierających delikatne, drobiowe mięso, najlepiej podać białe, półwytrawne, lekko kwaskowate wino. A najlepsze mięso restauracja warszawa zjecie właśnie w stolicy!

Sprawdź jak pizza poznań centrum może odmienić Twoje myślenie o jedzeniu!
Back To Top