Nieruchomości na wsi. Czy warto zainwestować oszczędności?

Lokalizacja nieruchomości ma ogromny wpływ na ich cenę. Najlepiej by znajdowały się w miejscach najbardziej pożądanych przez daną grupę klientów. Trendy te zmieniają się wraz z biegiem czasu. Jeszcze parę lat temu największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania w centrach miast, ale doszło do diametralnej zmiany upodobań nabywców. Obecnie wielu ludzi ucieka od miejskiego zgiełku na obrzeża miejskie lub wsie. Okazuje się, że wbrew pozorom inwestycja w grunty i budynki znajdujące się na terenie niewielkich wsi może być opłacalna. Czy rzeczywiście? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.
Inwestycje na wsi, czy przyniosą zyski?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Trzeba wybrać wyjątkowe położenie działki pod zabudowę. Musi ono być koniecznie atrakcyjne. Nie zaleca się zakupu ziemi w pobliżu gospodarstw rolnych, ze względu na niezbyt ładny zapach unoszący się dookoła.

Będzie to wyzwanie na wiejskich terenach, ale warte podjęcia. Kiedy znajdziemy ziemię w pobliżu stawów lub lasów mamy swój strzał w dziesiątkę. Jednak musimy sprawdzić czy teren nie jest zalewowy lub czy w danym lesie nie mieszka stado dzików, które mogłoby każdego dnia odwiedzać naszych kupców. Wsie to spokojne miejsca, które zdobędą serca osób jakie większość swojego życia spędziły w miejskim hałasie. Dlatego właśnie takiego typu klienta należy szukać. Istotną kwestią jest również dostęp do komunikacji miejskiej. Ponieważ przyszli mieszkańcy zapewne będą dojeżdżali do pracy, szkół czy uczelni. Im bliżej stacji kolejowej lub przystanku autobusowego tym lepiej. Warto zwracać uwagę także na stan dróg w pobliżu działki. Jeśli uda nam się znaleźć lokalizacje z asfaltem i chodnikiem, to odnaleźliśmy prawdziwy skarb. Liczy się też sąsiedztwo sklepów spożywczych i punktów medycznych.

Są one niezbędne dla normalnego funkcjonowania. Zdecydowaną zaletą wsi jest fakt, iż wykup działki pod zabudowę będzie tutaj znacznie tańszy niż w mieście. Zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które można przeznaczyć na budowę domu i jego aranżacje. Im ładniejszy tym szybciej zostanie sprzedany lub wynajęty. W czasie procesu budowy jako właściciele nieruchomości musimy dołożyć wszelkich starań, by doprowadzono do mieszkania wszelkie potrzebne media. Na wsi może być to spore wyzwanie, ale nie wolno nam się poddać. Ponieważ dom bez prądu lub wody nie znajdzie nabywców, co oznacza brak opłacalności inwestycji. Wadami będą złe położenie działki np. daleko od sklepów, sieci komunikacyjnej i bez dostępu do podstawowych mediów. Jeżeli znajdziemy taką nie należy w nią inwestować. Bardzo trudno uległaby sprzedaży.

Dlatego każdą decyzje trzeba dobrze przemyśleć, aby po skuszeniu wyjątkowo niską ceną ziemi nie ściągnąć na siebie kłopotów na dalszych etapach inwestowania kapitału.

Back To Top