Kupno nieruchomości nad morzem – dobre czy złe inwestowanie?

Polskie morze nadal należy do kanonu często odwiedzanych miejsc w czasie wakacji. Również po sezonie cieszy się sporym zainteresowaniem. Co w przypadku, kiedy posiadamy spory kapitał i najchętniej zainwestowalibyśmy go w działkę, dom lub mieszkanie nad morzem? Czy taka inwestycja jest opłacalna?
Twoja nadmorska inwestycja

Inwestycje w nieruchomości nad Bałtykiem można wykorzystać na trzy sposoby. Po pierwsze, nieruchomość może stanowić nasz rodzinny dom. Przeprowadzka w sprzyjający zdrowiu klimat nadmorski pozytywnie wpłynie na samopoczucie wszystkich członków rodziny. Poza tym całoroczny dostęp do morza to wyjątkowy dodatek, który nie zdarza się każdemu. Jednakże nie każdy chce przeznaczyć pieniądze na inwestycje bezzwrotną. Znajdują się osoby, które wykupują posiadłości nad Bałtykiem dla czystego zysku. Wtedy pojawia się druga i trzecia opcja. Kolejne rozwiązanie to wykup posiadłości i jej przekształcenie w hostel lub zwykły wynajem dla turystów. Przychód będzie wysoki szczególnie w sezonie letnim. Znacznie gorzej może być zimą, ale jeżeli zgromadzimy spory kapitał w cieplejszej części roku nie będziemy się tym faktem zbytnio przejmować.

Trzecia opcja to zwykły, standardowy wynajem dla najemców na określony okres czasu. Gwarantuje on stały dopływ gotówki. Zarabiamy żyjąc na drugim końcu Polski, dzięki inwestycje w ziemię na Pomorzu. Nie wszystko jest niestety tak piękne jakby mogło się wydawać. Inwestycje, nad którymi nie mamy na co dzień kontroli napawają niepokojem. Kiedy nie możesz w dowolnej chwili skontrolować co dzieje się w wykupionym przez Ciebie mieszkaniu odczuwasz stres. Wynajem nieruchomości jako hotelu lub hostelu będzie pociągało za sobą koszty obsługi pensjonariuszy lub pozostania właścicieli na miejscu w okresie wakacyjnym. Natomiast przeprowadzka z rodzinom, oznacza budowanie kontaktów prywatnych i zawodowych od podszewki w zupełnie nowym i obcym miejscu. Zanim zachwycimy się możliwością wykupu działki nad Bałtykiem, rozważmy wszelkie wady i zalety tego pomysłu. Dla niektórych okaże się on doskonały, po wnikliwej analizie szans i strat. Dla innych być może opadną różowe okulary i wybiorą zupełnie inną lokalizacje lub przedmiot inwestycji zgromadzonego kapitału. Rozważenie każdej zalety i wady pozwoli na uniknięcie bardzo drogich błędów, które mogą być żałowane przez wszystkich członków rodziny przez długie lata.

Reasumując, nadmorska nieruchomość to opcja kusząca, ale niestety nie dla wszystkich zainteresowanych.

Back To Top