Gdzie szukać klientów?

Jeżeli prowadzisz bloga sprzedażowego na pewno miałeś lub masz obecnie problem z pozyskiwaniem nowych klientów. Chociaż internet jest miejscem skupiających zdecydowaną większość społeczeństwa, to jednak trudno jest trafić w nim do naszej wybranej grupy docelowej.

Gdzie zatem szukać swoich klientów i jak najskuteczniej ich do siebie przyciągnąć a później zatrzymać? Pozyskiwanie nowych klientów zacznij od przeszukania internetowych grup na portalach społecznościowych oraz na forach. Tam znajdziesz ludzi szukających produktów, które ty masz im do zaoferowania.

Jak natomiast ich do siebie zaprosić? Możesz zostawić linka do swojego bloga, jednak na niektórych stronach jest to traktowane jako spam. Nie umieszczaj zatem takich wpisów zbyt często ani w nadmiarze.

Jeżeli znalazłeś już swoich klientów i trafili oni na twojego bloga, to teraz musisz zrobić wszystko, by ich u siebie zatrzymać. Wprowadzaj zatem okresowe obniżki cen, wysyłaj systematycznie newslettery i na bieżąco publikuj wpisy – dzięki temu będziesz ze swoimi klientami w stałym kontakcie.

Back To Top