Dlaczego warto prowadzić bloga?

We współczesnych czasach rzadko kto decyduje się na prowadzenie pamiętnika w tradycyjnej formie. Nic dziwnego – Facebook i inne nowoczesne media przyzwyczajają nas, że wszystko, co robimy, powinno zyskiwać pewnego rodzaju publiczność.

Mamy potrzebę komunikowania się ze światem, nawet w sytuacjach, gdy mówimy o swoich osobistych sprawach. Właśnie dlatego najchętniej decydujemy się na prowadzenie bloga.

Trudno nie zauważyć, że w ten sposób nie tylko realizujemy swoje pisarskie ambicje, ale także szukamy pewnego rodzaju poklasku wśród znajomych i nieznajomych. Opowiadamy o swoim życiu, zwykle lekko je koloryzując, a jednocześnie licząc na to, że przez czytelników zostanie ono uznane za nad wyraz interesujące.

Często mamy też na uwadze fakt, że pisząc dla choćby wąskiej publiczności możemy liczyć na zacieśnienie swoistych więzi, nawiązywanie przyjaźni i uzyskiwanie wsparcia w trudnych chwilach. Nie oznacza to oczywiście, że prowadzenie bloga jest złe i ma na celu wyłącznie zyskiwanie fanów.

Pisanie na blogu pozwala też porządkować myśli i precyzować swoje poglądy. Co więcej, docierając do innych, pozwala też na poszerzanie horyzontów i poznawanie światopoglądów innych, komentujących osób.

Back To Top