Czego należy unikać na komunijnym stole?

gielda.ofefundusze.pl

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie i powinno być należycie celebrowane. Ponieważ to uroczysty dzień dla całej rodziny, to wszyscy bez wyjątku powinni przestrzegać kilku zasad, które tyczą się także jadłospisu tej uroczystości. Jeśli jesteś gospodynią komunijnej imprezy pamiętaj o kilku sprawach.

Przede wszystkim o tej, że alkohol nie jest mile widziany na komunijnym stole. Jeśli chcesz napojem procentowym świętować komunię dziecka możesz ewentualnie zdecydować się na lampkę wytrawnego wina lub szampana, ale na tym zdecydowanie koniec. Od drinków i schłodzonych piw są inne uroczystości.

Nie częstuj także gości gotowymi sklepowymi słodyczami czy przekąskami – chipsy w misce lub krówki sprawdzą się idealnie, kiedy twoja pociecha będzie obchodziła urodziny, ale nie teraz. Niewskazane jest także, by na komunijnym stole podawać tzw. potrawy imieninowe.

Chociaż niewątpliwie wśród gości nie będzie brakowało amatorów bigosu czy polskiej kiełbasy, to jednak warto te dania przechować na inną okazję.

Back To Top