Co to jest CMS?

www.mobiledev.pl

CMS (Content Management System) czyli po polsku: Systemem Zarządzania Treścią to system przeznaczony do wygodnego i łatwego zarządzania serwisem internetowym. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy administratorowi serwisu przy wykonywaniu czynności administracyjnych, zwłaszcza przy aktualizacji strony. Systemy CMS zapewniają wysoką funkcjonalność i możliwość wykorzystania w różnych projektach internetowych. zakładanie sklepu internetowego to proces, w którym bardzo ważny jest wybór dobrego systemu zarządzania treścią. Taki system sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie jest potrzeba dokonywania częstych zmian w serwisie. Jeżeli składa się on z dużej liczby tekstów to jest to pewny kandydat do wdrożenia CMS. Dzięki niemu czynności administracyjne zajmują mniej czasu i są łatwiejsze.

Jest to odejście od „statycznego” podejścia, polegającego na modyfikacji serwisu poprzez modyfikację plików HTML. Zamiast tego administrator ma wygodny w użyciu panel administracyjny, z poziomu którego może wykonać czynności administracyjne. Większość czynności w CMS można wykonać z poziomu przeglądarki internetowej. Nie jest wymagany edytor HTML, program FTP ani żadne inne dodatkowe oprogramowanie. CMS ma wbudowany system weryfikacji użytkowników. Po zalogowaniu się na swoje konto użytkownik ma dostęp do tych części portalu, które zostały mu udostępnione przez administratora.

W serwisie „statycznym” dodanie każdego tekstu wymaga utworzenia nowego pliku HTML, połączenie się z serwerem FTP i zmodyfikowanie istniejących plików.

Back To Top